Nettleseren støttes ikke av khio.no, og siden kan vises feil. Vennligst oppgrader til en moderne nettleser. Hvis dette ikke er mulig, prøv å skru av javascript. Siden vil bli da enklere, men for det meste fungere.

Støttede nettlesere: Chrome 144, Firefox (Android) 147, Android WebView 144, Chrome 144, Chrome 143, Chrome 142, Chrome 141, Chrome 139, Chrome 126, Chrome 125, Chrome 112, Chrome 109, Edge 144, Edge 143, Edge 142, Firefox 147, Firefox 146, Firefox 145, Firefox 140, Safari/Chrome (iOS) 26.2, Safari/Chrome (iOS) 26.1, Safari/Chrome (iOS) 18.5-18.7, Opera Mobile 80, Opera 125, Opera 124, Safari (MacOS) 26.2, Safari (MacOS) 26.1, Samsung 29, Samsung 28

Javascript er skrudd av. khio.no bør fungere, men med et enklere grensesnitt.

Utstilling

Reisefølge
Reisefølge

Reisefølge

Velkommen til utstillingsåpning av «Reisefølge» i Rådhusgalleriet torsdag 26. januar kl. 16:00. Studenter ved interiørarkitektur og møbeldesign samarbeider med Legevakten om utstillingen som holder åpent i Rådhusgalleriet 26.–29. januar.

«Når realiteten ikke er realitet lenger. Bakkekontakten svikter og du vet ikke hva som er opp eller ned, bak eller fram. Utsikten for veien videre
er blokkert. Du trenger trygghet til å slippe å tenke. Bare få høre til.»

«Reisefølge» er et resultat av samarbeidet mellom avdeling for psykososiale tjenester ved Oslo Legevakt, og studenter ved interiørarkitektur og
møbeldesign på Kunsthøgskolen i Oslo. Dette har vært et pilotprosjekt for ny storbylegevakt i Oslo.

Utstillingen presenterer hvordan vi har utarbeidet mulige rammer for å kunne ivareta de mest sårbare av brukergruppene på legevakten. Hvordan kan vi med arkitektoniske og designfaglige virkemidler, med fokus på opplevelse av romforløp, volum, farge og lys, bidra til at personer i en  utsatt situasjon blir ivaretatt og møtt på en god måte? «Reisefølge» gir et innblikk i de virkemidlene vi har tatt i bruk for å skape trygghet.

Åpningstider: 11:00-18:00, 27/01-29/01
Rådhusplassen 1, inngang fra sjøsiden.