Nettleseren støttes ikke av khio.no, og siden kan vises feil. Vennligst oppgrader til en moderne nettleser. Hvis dette ikke er mulig, prøv å skru av javascript. Siden vil bli da enklere, men for det meste fungere.

Støttede nettlesere: Chrome 117, Firefox (Android) 118, Android WebView 117, Chrome 117, Chrome 116, Chrome 115, Chrome 114, Chrome 109, Edge 117, Edge 116, Firefox 118, Firefox 117, Firefox 91, Firefox 78, Safari/Chrome (iOS) 17.0, Safari/Chrome (iOS) 16.6, Safari/Chrome (iOS) 16.3, Safari/Chrome (iOS) 16.1, Safari/Chrome (iOS) 15.6-15.7, Opera Mobile 73, Opera 103, Opera 102, Opera 101, Safari (MacOS) 17.0, Safari (MacOS) 16.6, Safari (MacOS) 15.6, Samsung 22, Samsung 21

Javascript er skrudd av. khio.no bør fungere, men med et enklere grensesnitt.

Forestilling

Åpen skole 2015

Avgang 2023: Sommerforestilling

Avgangsstudentene på bachelorutdanningen i klassisk ballett viser i sin Sommerforestilling utdrag fra kjente verk innen det klassiske ballettrepertoaret med fokus på koreografene August Bournonville og Maris Petipa, koreografier av Mats Ek og en helt ny koreografi.

Avgangsstudenter klassisk ballett

Elisabeth Dvergsdal, Hannah Thi Dvergsdal, Yurika Kimura, Andrea Mathilde Østvik Johnson, Veronika Rozanoff, Chun Hung Yan

Program

Pas de deux fra Willhelm Tell

Koreografi: August Bournonville
Musikk: G Rossini
Innstudering: Dinna Bjørn
Prøveleder: Josephine Jewkes
Dansere: Veronika Rozanoff, Elliot Sahlberg

Utdrag fra Paquita

Koreografi: Marius Petipa
Musikk: L. Minkus.
Innstudering: Irina Zavialova, Yoel Carreño

Dansere 7, 12 juni:
Pas de deux: Andrea Mathilde Østvik Johnson, Yevhenii Ohanian
Pas de trois: Imogen Murphy Kinder, Nell Ramstad-Pedersen, Ei Takagawa
Variations: Oda Hamberg, Tea Patriarca
Demi soloists og Corps de ballet:Idunn Hillesøy, Tea Patriarca, Oda Hamberg, Emma Skår, Saoirse Cameron-Higgs, Anna Simonova, Rise Kanno, Miriam Berdié

Dansere 8, 9 juni:
Pas de deux: Yurika Kimura, Joachim Olsen
Solo + coda: James Yan
Pas de trois: Imogen Murhpy Kinder, Nell Ramstad-Pedersen, James Cooper
Variations: Emma Skår, Idunn Hillesøy
Demi soloists og Corps de ballet: Idunn HIllesøy, Tea Patriarca, Oda Hamberg, Emma Skår, Saoirse Cameron-Higgs, Anna Simonova, Rise Kanno, Miriam Berdié
Pause

Black notebooks

Koreografi: Veronika Rozanoff,Lucie Marine, Pilskog, Emma Malee Skår, Nell Ramstad-Pedersen, Oda Hamberg
Musikk: Floating Points (Falaise), Ben Lukas Boysen (Medela)
Dansere: Saoirse Cameorn-Higgs, Lucie Marine Pilskog, Idunn Hillesøy, Nell Ramstad-Pedersen, Oda Hamberg, Tea Patriarca, Imogen Murhy Kinder, Emma Skår, Elliot, Sahlberg, Yevhenii Ohanian, Ei Takagawa, James Cooper, Joachim Olsen

Green Fairy fra Tornerose

Koregrafi: Mats Ek
Musikk: P. Tchaikovsky
Instudering: Allyson Way Wanselius
Prøveleder: Torunn Robstad
Dansere 7, 12 juni: Yurika Kimura
Dansere 8, 9 juni: Andrea Mathilde Østvik Johnson

Klassiske variasjoner

Dansere 7, 8, 9, 12 juni fra The Awakening of Flora: Rise Kanno, Miriam Berdié, Anna Simonova,
Danser 7, 8, 9, 12 juni fra Pharaoh’s Daughter: Saoirse Cameron-Higgs
Danser 12 juni fra La Bayadère: Bronze Idol: James Yan

Utdrag fra Giselle 2. akt

Koreografi: Mats Ek
Instudering: Allyson Way Wanselius
Prøveleder: Torunn Robstad
Musikk: A. Adam
Dansere: Veronika Rosanoff, Yurika Kumura, Andrea Mathilde Østvik Johnason, Nell Ramstad Pedersen


Produksjonsanvarlig: Tim Almaas
Lydavvikling: Yoel Carreño, Elisabeth Dvergsdal
Scenemester: Marius Arne Larsen
Kostymer: Johanna Sutinen, Irina Zavialova, Josephine Jewkes, Eugénie Jacobsson