Exhibition Practice 3
Brief course description
Å presentere eget arbeid i det offentlige står sentralt i enhver form for kunstnerisk praksis. Kunstakademiet tilbyr en rekke anledninger hvor studentene er støttet og kan eksperimentere med utstillingspraksiser og bli i stand til å bringe sine arbeid frem til et punkt der det kan vises og diskuteres offentlig. Galleriene (white cube) på KHiO er hovedarenaen for offentlige presentasjoner til emnet. Presentasjonene kan også være i form av, men ikke begrenset til, en utstilling (gruppe eller solo), forestilling, opplesning, intervensjon, kringkasting, publikasjon eller annen form for uttrykk i det offentlige rom.
The course’s learning outcomes
Etter endt emne skal studenten:
• ha ferdigheter til å offentliggjøre sitt eller andre kunstverk
• ha solid kunnskap om ulike utstillingshistorier, kontekster og konvensjoner
• ha ferdigheter til hvordan en kommuniserer og formidler et kunstverk til publikum
Teaching and learning methods
Gjennom undervisningen i emnet, som holdes av fagansatte ved Kunstakademiet eller utvalgte gjester i form av bl.a. workshops, forelesningsserier, seminarer ellers presentasjoner i eller utenfor klasserom, vil det gi en mer grundig utforskning av ulike utstillingspraksiser, nåværende og historisk metoder og kontekster.
Arbeidskrav:
• aktiv deltakelse i undervisning med minimum 80 % oppmøte
Assessment
Arbeidskrav må være godkjent for at studenten skal kunne få avsluttende vurdering i emnet.
Dette vil bli vurdert:
• studentens forståelse av ulike former og kontekst for utstillingspraksis sett i forhold til læringsutbyttebeskrivelsene for emnet
• studentens deltakelse på workshops og seminarer sett i forhold til læringsutbyttebeskrivelsene for emnet
Emnet vurderes som bestått/ikke-bestått.